Pożyczki dla bezrobotnych

W tym artykule dowiesz się jak skorzystać z pożyczki dla bezrobotnych.
Jak wszyscy wiemy wysokość zasiłków w naszym kraju nie jest zbyt duża. Tracąc pracę i nie mając żadnych oszczędności na czarną godzinę łatwo jest wpędzić się w rozmaite problemy finansowe, z których wyjście może być tylko jedno. Warto więc wiedzieć jak i gdzie możemy starać się o pożyczkę.

Pożyczki dla bezrobotnych – raczej nie w banku

Banki nam odmówią, ale od czego są wszelakie parabanki i spółdzielnie SKOK. Jednak i w tym przypadku musimy udowodnić swoją zdolność kredytową. Jak? To proste, może nią być nasz zasiłek dla bezrobotnych jakie pobieramy co miesiąc.

Kwota zasiłku dla bezrobotnych

Skoro zasiłek ma być podstawą dochodu to warto wiedzieć ile wynosi kwota zasiłku dla bezrobotnych.
Na początku, czyli przez pierwsze 3 miesiące jest to bez mała 800 złotych, potem już tylko nieco ponad 600.

Ciężko za to przeżyć, a co dopiero spłacać pożyczkę. Musisz jednak wiedzieć, że i na to jest sposób.

Wyższa kwota zasiłku dla bezrobotnych

Kwota zasiłku dla bezrobotnych może być wyższa niż ta podstawowa. Jednak jest są pewne warunki by mogło to być możliwe. Pierwszy jest najmniej zależny od naszych działań i polega na tym, że wyższy zasiłek należy się osobom które mają trudną sytuację rodzinną. Może to być niski dochód na jednego członka lub też dziecko ze stwierdzoną niepełnosprawnością.

Drugi sposób dla odmiany całkowicie zależy od nas. Chodzi tu o to by aktywnie poszukiwać pracy. Jak? Możesz np. brać udział w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych przez urząd pracy.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *