Pożyczka konsolidacyjna dla emeryta

W tym artykule poszukamy razem odpowiedzi na nurtujące wiele osób pytanie, czy mając emeryturę można brać pożyczki konsolidacyjne. Zanim jednak do tego dojdziemy musimy wiedzieć, czym w ogóle jest kredyt i jakie jego rodzaje wyróżniamy.

Pożyczka konsolidacyjna dla emeryta

Zacznijmy od samej definicji. Kredyt jest produktem finansowym, który ma na celu ułatwienie nam życia. Wyróżniamy, bowiem trzy rodzaje kredytów: hipoteczny, konsumencki i konsolidacyjny. Pierwszy z nich pozwala kredytobiorcy na zakup/budowę mieszkania/domu. Drugi daje możliwość zakupu sprzętu RTV/AGD, samochodu lub czegoś innego. Trzeci pomaga nam w spłacie posiadanych zobowiązań (kredytów lub pożyczek).

Kredyt dla emeryta

Aby otrzymać kredyt klient musi posiadać zdolność kredytową. Obliczana jest ona przez bank na podstawie posiadanych dochodów. Dochody te mogą wynikać z tytułu wykonywanej pracy lub jeśli wpływa nam emerytura.

Ciekawostką jest fakt, że emerytura jest nawet bardziej respektowana niż wynagrodzenie z pracy. Dzieje się tak z racji tego, iż świadczenie to jest dożywotnie.

Odpowiadając, więc na pytanie czy emeryci mogą brać kredyty, należy zaznaczy, że tak, ale nie hipoteczne, które udzielane są na wysokie kwoty i wiele lat.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *